Hluboké poselství posvátné geometrie

Věříme, že konfrontace s útvary posvátné geometrie, které nesou vysoce vibrující informace a vykreslují nejhlubší podstatu všeho projeveného, nám napomáhá k přirozenému uzdravování, napojení se na svou vnitřní sílu a otevírání se vyšším úrovním vědomí. Útvary posvátné geometrie lze v Zahradě spatřit nejen v rozmístění čakrových  jezírek, ale rovněž v jejich zdobení a dalších místech (spirálově uspořádaný Dům vody, designové prvky v domech a jejich terasách atd.).

Přírodní architektura

Architektonické návrhy Domů počítaly s co největším využitím přírodních materiálů (dřevo, konopný beton “hempcrete", recyklované i nové cihly, hliněné omítky, zelené střechy a fasády aj.) a byl v nich zohledněn princip “domu naruby”, podle nějž se za životní prostor považuje především zahrada, terasy a zápraží kolem domu a vnitřní prostory slouží jako zázemí v případě nepříznivého počasí a pro zimní měsíce. Omezeny byly základové betonové desky vyztužené ocelovou sítí, izolační folie a polystyren, které přerušují spojení člověka v domě se Zemí.

Povznášející estetika

Rostlinstvo je v Zahradě rozmístěno tak, aby vytvářelo estetický dojem, útulný prostor pro posezení a relaxaci, ale také ochrannou funkci mocného živého plotu kolem celého areálu, v němž se tak koncentruje a násobí životní síla. Zajímavý estetický dojem vytváří také neobvyklý design nábytku a zařizovacích předmětů, koupelen, kuchyní, ložnic i dílen v Domech - mj. díky přímému využívání přírodních zdrojů, na které jsme se téměř výhradně při jejich vybavování zaměřovali. Významnou součástí dokreslující celkovou atmosféru místa jsou dále různé artefakty, mozaiky v obložení, reliéfní povrchy, obtisky přírodnin do litého betonu a další umělecké prvky.