Ekofarma

Důležitou součástí Zahrady živlů je ekofarma, v rámci které produkujeme jak rostlinné, tak živočišné výrobky. Ty je možno zakoupit přímo v areálu Zahrady živlů. Klademe velký důraz na přirozený způsob pěstování plodin i chov zvířat a ryb, správnou péči o půdu a respektování místních podmínek a tradic.

Aquaponie

Principy přirozeného hospodaření kombinujeme s nejnovějšími vědeckými poznatky a využíváním moderních technologií. Součástí hospodářství je aquaponie. Jedná se o způsob pěstování rostlin bez půdy ve spojení s chovem ryb. Aquaponie umožňuje produkci těch nejkvalitnějších rostlin a ryb díky jejich symbiotickému soužití, zcela přirozenému koloběhu živin a absenci nutnosti užívat jakákoliv hnojiva a chemikálie. Čerstvé a zdravé potraviny u nás produkujeme nezávisle na počasí, v souladu s přírodou, bez pesticidů a s důrazem na maximální úsporu vody. O systému aquaponie rádi poskytneme návštěvníkům ucelené informace v rámci pořádaných seminářů. 


V přízemí aquaponického skleníku chováme sumečky africké určené jak ke konzumaci, tak pro chov i okrasu. V horní části skleníku poté celoročně pěstujeme rajčata, papriky, okurky, jahody, bylinky nebo také melouny. Naše rostlinky mají stále "slunečno" a jsou přirozeně z dosahu nevítaných škůdců. Kromě prodeje naší produkce na Farmě z ní připravujeme také zdravé pokrmy pro účastníky našich seminářů. Vnitřní prostředí skleníku, ve kterém je po celý rok tropické klima, také přináší blahodárný a obohacující zážitek pro všechny návštěvníky aquaponie. Kromě dětského údivu se tento zážitek dá využít ke zklidnění mysli a uzdravování těla.